American Range ARSHP-48-4 Hotplate, Countertop, Gas
Model: ARSHP-48-4
Certifications: cETLus , ETL-Sanitation , Made in USA
Overview
Hotplate, gas, 48" wide, countertop,(4) 32,000 BTU open burner with 12" x 12" sectional cast iron top grates, manual controls, pilot, removable crumb tray, stainless front & sides, 4" backguard, 4" adjustable legs cETLus, ETL-Sanitation, Made in USA
Burner Qty: 4 burners
Legs: without legs
Top and Front Finish: stainless steel front & sides
Width (side - side): 48 - 59"
Width: 48"
Height: 10"
Depth: 18"