Hatco Canada Glo-Ray® GRSDH-36D Display Merchandiser, Heated, For Multi-Product
Model: GRSDH-36D
Certifications: CE , cULus , Made in USA , UL EPH Classified
Overview
Glo-Ray® Merchandising Warmer, countertop, (14) rods, pass thru design, with (2) horizontal shelves, pre-focused infrared top heat, incandescent light, adjustable dividers, tempered glass sides, stainless steel & aluminum construction, with 4" legs, 2340 watts, CE, cULus, UL EPH Classified, Made in USA
Construction: aluminum & stainless steel
Controls: thermostatic controls
Shelves: 2
Shelf Type: flat
Width (side - side): 30" - 39"
Width: 36"
Height: 25.3"
Depth: 19.5"