Model: TSSU-48-15M-B-HC
Certifications: cULus , Made in USA , UL EPH Classified
Overview
Mega Top Sandwich/Salad Unit, (15) 1/6 size (4"D) poly pans, stainless steel insulated cover, 8-7/8"D cutting board, (2) full doors, (4) PVC coated adjustable wire shelves, stainless steel top, front, sides, GalFan coated steel back, aluminum interior with stainless steel floor, 5" castors, R290 Hydrocarbon refrigerant, 1/3 HP, 115v/60/1-ph, 5.8 amps, NEMA 5-15P, cULus, UL EPH Classified Made in USA
Access Type: doors
Compressor Style: side / rear breathing
Exterior Finish: stainless steel front, top & sides
Number of Doors: 2 doors
Pan Capacity (Top): 15 pan
Refrigeration: self-contained, rear mounted
Sections: 2 section
Width (side - side): 48" - 59" wide
Width: 48.38"
Height: 40.38"
Depth: 34.13"