Southbend (Middleby) Platinum P24N-BB-SU Range, 24" Heavy Duty, Gas
Model: P24N-BB-SU
Certifications: cCSAus , CSA Flame , CSA Star , NSF
Overview
Platinum Heavy Duty Range, gas, 24", modular, (2) 35,000 BTU open burners, (2) 35,000 BTU step-up open burners, manual controls, stainless steel front sides, rear & exterior bottom, 140,000 BTU, cCSAus, CSA Flame, CSA Star, NSF
Base: modular
Exterior Finish: stainless steel front & sides
Top: (2) open burners, (2) step-up open burners
Width: 24"
Height: 13.5"
Depth: 37.5"