Southbend (Middleby) SE36D-TTH Range, 36" Heavy Duty, Electric
Model: SE36D-TTH
Certifications: cETLus , ETL-Sanitation
Overview
Heavy Duty Range, electric, 36", (1) 24" griddle, (1) 12" hot top, thermostatic controls, (1) standard oven, includes (1) rack, stainless steel front, sides, top & oven lining, cETLus, ETL-Sanitation
Base: (1) standard oven
Exterior Finish: stainless steel front & sides
Top: (1) 24" griddle, (1) 12" hot top
Width: 36"
Height: 38.25"
Depth: 38.5"