EFI Sales Ltd. Canada Versa Heat RCTRC-36P Charbroiler, Gas, Countertop
Model: RCTRC-36P
Certifications: cETLus , ETL-Sanitation
Overview
Charbroiler, LP gas, countertop, 36" W, (3) stainless steel radiant burners, adjustable cast iron grates, independent manual controls, standing pilots, stainless steel construction, adjustable stainless steel legs, 105,000 BTU, cETLus, ETL-Sanitation
Control Type: manual controls
Heating Source: radiant
Width (side - side) OA: 31 - 36"
Width: 36"
Height: 15.2"
Depth: 27.6"