EFI Sales Ltd. Canada Versa Heat RCTCB-36P Charbroiler, Gas, Countertop
Model: RCTCB-36P
Certifications: cETLus , ETL-Sanitation
Overview
Charbroiler, LP gas, countertop, 36" W, lava rock, (3) stainless steel burners, adjustable cast iron top grate, independent manual control, full width crumb tray, stainless steel construction, adjustable stainless steel legs, 105,000 BTU, cETLus, ETL-Sanitation
Control Type: manual controls
Heating Source: lava rocks
Width (side - side) OA: 31 - 36"
Width: 36"
Height: 15.2"
Depth: 27.6"