Garland Canada Beverage Air - Garland Canada DPD46HC-3 Refrigerated Counter, Pizza Prep Table
Model: DPD46HC-3
Certifications: cULus , Made in USA , UL EPH Classified , UL-Sanitation
Overview
(Beverage Air (Garland Canada)) Pizza Top Refrigerated Counter, one-section, 46"W, 12 cu. ft., (3) drawers, (2) full size pan top capacity, stainless steel top with refrigerated pan rail, 19" cutting board, stainless steel front, sides, top, aluminum interior, side-mounted self-contained refrigeration, R290 Hydrocarbon refrigerant, 1/2 HP, cULus, UL EPH Classified, UL-Sanitation, Made in USA
Access Type: drawers
Exterior Finish: stainless steel front & sides
No of Drawers: 3 drawers
Refrigeration: self-contained, side mounted
Sections: 1 section
Width (side - side): 37" - 48" wide
Work Surface Finish: poly cutting board
Width: 46"
Height: 53.13"
Depth: 37"