Hatco Canada Quick Ship GRFHS-21-120TCQS French Fry Warmer
Model: GRFHS-21-120TCQS
Certifications: CE , cULus , Made in USA , NSF
Overview
(QUICK SHIP MODEL) Glo-Ray® Fry Holding Station, countertop, electric, 21" wide, ceramic heating elements, incandescent lights, thermostatic control, stainless steel construction, 1200 watts, 120v/60/1-ph, NSF, CE, cULus, Made in USA
Base: heated
Construction: stainless steel
Design: complete station
Type: rod style
Width: 21.38"
Height: 22.75"
Depth: 28.5"