Traulsen Canada Dealer's Choice ULT48-RR-SB Freezer, Undercounter, Reach-In
Model: ULT48-RR-SB
Certifications: cETLus , ETL-Sanitation
Overview
Dealer's Choice Compact Undercounter Freezer, Reach-in, two-section, 48" wide, stainless steel exterior top, sides & door with EZ-Clean Gasket, hinged right/right, stainless steel back, anodized aluminum interior, galvanized bottom, rear mounted, self-contained refrigeration, R290 Hydrocarbon refrigerant, (4) 4" casters, 1/2 Hp, cETLus, ETL-Sanitation
Access Type: doors
Compressor HP: 1/2 HP
Doors: solid door(s)
Exterior Finish: galvanized & stainless steel exterior
Refrigeration: self-contained, rear mounted
Size: 2 section
Width: 48"- 59"
Width: 48"
Height: 33.5"
Depth: 30.88"