Garland Canada Garland/U.S. Range - Garland Canada GTBG24-AR24 Charbroiler, Gas, Countertop
Model: GTBG24-AR24
Certifications: CSA Flame , CSA Star , NSF
Overview
(Garland/U.S. Range (Garland Canada)) Charbroiler, countertop, gas, 23-5/8" W, heavy-duty, adjustable cast iron grates, manual controls, removable stainless steel grease drawer and crumb pans, stainless steel front, sides, back and 3-1/2" front rail, 4" adjustable legs, 72,000 BTU, NSF, CSA Star, CSA Flame
Control Type: manual controls
Heating Source: radiant
Width (side - side) OA: 19 - 24"
Width: 23.63"
Height: 13"
Depth: 32"