Garland Canada Garland/U.S. Range - Garland Canada UTOG36-SU6 Hotplate, Countertop, Gas
Model: UTOG36-SU6
Overview
(Garland/U.S. Range (Garland Canada)) Step-Up Hotplate, gas, 36", countertop, (3) 30,000 BTU open burners, (3) 30,000 BTU step-up open burners, manual controls, pilot lights, stainless steel front, sides and back, 3-1/2" front rail, 4" high adjustable legs, 180,000 BTU
Burner Qty: (3) open burners, (3) step-up open burners
Legs: with legs
Top and Front Finish: stainless steel
Width (side - side): 36 - 47"
Width: 36"
Height: 15.8"
Depth: 27.2"