Garland Canada Garland/U.S. Range - Garland Canada GIRCM36C Cheesemelter, Gas
Model: GIRCM36C
Certifications: CSA Flame , CSA Star , NSF
Overview
(Garland/U.S. Range (Garland Canada)) Cheesemelter, gas, 34" W, countertop/wall mount, (2) 15,000 BTU infrared burners with individual controls, chrome plated rack with (4) position glides, large removable grease pan, stainless steel front, top & sides, 4" legs, 30,000 BTU, NSF, CSA Star, CSA Flame
Exterior Finish: stainless steel front, top & sides
Heat Type: infrared
Mounting: countertop
Rack Positions: 4
Width (side - side): 25" - 36"
Width: 34"
Height: 21"
Depth: 15"