Garland Canada Garland/U.S. Range - Garland Canada G60-6R24RR Range, 60" Restaurant, Gas
Model: G60-6R24RR
Certifications: cCSAus , CSA Flame , CSA Star , NSF
Overview
(Garland/U.S. Range (Garland Canada)) G Starfire Pro Series Restaurant Range, gas, 60", (6) 33,000 BTU open burners, with cast iron top & ring grates, 24" raised griddle/broiler (std on right), (2) standard ovens with 3 position rack guides with (2) oven racks, stainless steel front, sides, plate rail, 2-piece back guard and shelf, 6" stainless steel legs with adjustable feet, 307,000 BTU, NSF, CSA Flame, CSA Star, cCSAus
Base: (2) standard ovens
Exterior Finish: stainless steel front & sides
Plate Thickness: .625" = 5/8"
Top: (6) open burners, (1) 24" griddle/broiler
Vent: backriser with hi-shelf
Width: 59.06"
Height: 57"
Depth: 34.5"