American Range ARSHP-60-10 Hotplate, Countertop, Gas
Model: ARSHP-60-10
Certifications: cETLus , ETL-Sanitation , Made in USA
Overview
Hotplate, gas, 60" wide, countertop, (10) 32,000 BTU open burner with 12" x 12" sectional cast iron top grates, manual controls, pilots, removable crumb tray, stainless front & sides, 4" adjustable legs, cETLus, ETL-Sanitation, Made in USA
Burner Qty: 10 burners
Legs: without legs
Top and Front Finish: stainless steel front & sides
Width (side - side): 60 - 71"
Width: 60"
Height: 10"
Depth: 30"