Hatco Canada Glo-Ray® GR2SDS-30 Display Merchandiser, Heated, For Multi-Product
Model: GR2SDS-30
Certifications: cULus , Made in USA , UL EPH Classified
Overview
Glo-Ray® Designer Slant Display Warmer, countertop, (1) shelf with (6) rods, adjustable thermostat, pre-focused infrared top heat, incandescent light, hardcoat aluminum base, tempered glass end panels, designer panels & corner caps, 4" legs, 1020 watts, cULus, UL EPH Classified, Made in USA
Construction: aluminum
Controls: thermostatic controls
Shelf Type: slanted
Shelf Construction: aluminum
Shelves: 1
Width (side - side): 30" - 39"
Width: 36.25"
Height: 22.7"
Depth: 26.64"