Hatco Canada Glo-Ray® GR2SDH-30D Display Merchandiser, Heated, For Multi-Product
Model: GR2SDH-30D
Certifications: cULus , Made in USA , UL EPH Classified
Overview
Glo-Ray® Designer Horizontal Display Warmer, countertop, (2) shelves (12) rods, thermostat, pre-focused infrared top heat, incandescent light, hardcoat aluminum base, tempered glass end panels, designer panels & corner caps, 4" legs, 2040 watts, cULus, UL EPH Classified, Made in USA
Construction: aluminum
Controls: thermostatic controls
Shelf Type: flat
Shelf Construction: aluminum
Shelves: 2
Width (side - side): 30" - 39"
Width: 36.25"
Height: 29.05"
Depth: 27"