Hatco Canada Glo-Ray® GRSDH-24D Display Merchandiser, Heated, For Multi-Product
Model: GRSDH-24D
Certifications: CE , cULus , Made in USA , UL EPH Classified
Overview
Glo-Ray® Merchandising Warmer, countertop, (10) rods, pass thru design, with (2) horizontal shelves, pre-focused infrared top heat, incandescent light, adjustable dividers, tempered glass sides, stainless steel & aluminum construction, with 4" legs 1660 watts, CE, cULus, UL EPH Classified, Made in USA
Construction: aluminum & stainless steel
Controls: thermostatic controls
Shelves: 2
Shelf Type: flat
Width (side - side): 21" - 29"
Width: 24"
Height: 25.3"
Depth: 19.5"