Hatco Canada Glo-Ray® GRSDS-36D Display Merchandiser, Heated, For Multi-Product
Model: GRSDS-36D
Certifications: cULus , Made in USA , UL EPH Classified
Overview
Glo-Ray® Merchandising Warmer, countertop, 36" long, (14) rods, pass thru design, with (2) shelves, forward-slanted shelves, pre-focused infrared top heat, tempered glass sides, stainless steel & aluminum construction, 4" legs, 1810 watts, cULus, UL EPH Classified, Made in USA
Construction: aluminum & stainless steel
Controls: thermostatic controls
Shelf Type: slanted
Shelves: 2
Width (side - side): 30" - 39"
Width: 36"
Height: 32.4"
Depth: 24.29"