Model: TSSU-60-15M-B-HC
Certifications: cULus , Made in USA , UL EPH Classified
Overview
Mega Top Sandwich/Salad Unit, (15) 1/6 size (4"D) poly pans, stainless steel insulated cover, 8-7/8"D cutting board, (2) full doors, (4) PVC coated adjustable wire shelves, stainless steel top/front/sides, GalFan coated steel back, aluminum interior with stainless steel floor, 5" castors, R290 Hydrocarbon refrigerant, 1/3 HP, 115v/60/1-ph, 6.5 amps, NEMA 5-15P, cULus, UL EPH Classified, Made in USA
Access Type: doors
Compressor Style: side / rear breathing
Exterior Finish: stainless steel front, top & sides
Number of Doors: 2 doors
Pan Capacity (Top): 15 pan
Refrigeration: self-contained, rear mounted
Sections: 2 section
Width (side - side): 60" - 63" wide
Width: 60.38"
Height: 40.38"
Depth: 34.13"