Southbend (Middleby) Platinum P48N-GGGG Range, 48" Heavy Duty, Gas
Model: P48N-GGGG
Certifications: cCSAus , CSA Flame , CSA Star , NSF
Overview
Platinum Heavy Duty Range, gas, 48", modular, griddle, 1" thick plate, manual controls, battery spark ignition, stainless steel front & sides, 128,000 BTU, cCSAus, CSA Flame, CSA Star, NSF
Base: modular
Exterior Finish: stainless steel front & sides
Plate Thickness: 1.000" = 1"
Top: (1) griddle
Width: 48"
Height: 13.5"
Depth: 37.5"