Southbend (Middleby) Platinum P48N-BBBB Range, 48" Heavy Duty, Gas
Model: P48N-BBBB
Certifications: CSA , NSF
Overview
Platinum Heavy Duty Range, gas, 48", modular, (8) 35,000 BTU open burners, manual controls, stainless steel front, sides, rear & exterior bottom, 280,000 BTU, CSA, NSF
Base: modular
Exterior Finish: stainless steel front & sides
Top: (8) open burners
Width: 48"
Height: 13.5"
Depth: 37.5"