Atosa Canada Atosa MGF36RGR Refrigerator, Undercounter, Reach-In
Model: MGF36RGR
Certifications: cETLus , ENERGY STAR , ETL-Sanitation
Overview
Atosa Undercounter Refrigerator, reach-in, two-section, 36-5/16"W x 30"D x 34-1/4"H, rear-mounted self-contained refrigeration, 8.7 cu. ft., (2) hinged solid doors, digital temperature control, 33° to 40°F temperature range, (2) adjustable shelves, automatic evaporation, air defrost, stainless steel interior & exterior, galvanized steel back, 2" casters, R290 Hydrocarbon refrigerant, 1/7 HP, 115v/60/1-ph, 2.3 amps, cord, NEMA 5-15P, cETLus, ETL-Sanitation, ENERGY STAR®
Access Type: doors
Compressor HP: 1/7 HP
Door Type: solid
Energy Efficiency: ENERGY STAR®
Exterior Finish: stainless steel & galvanized steel
Refrigeration: self-contained, rear mounted
Size: 2 section
Width: 36" - 47"
Width: 36.31"
Height: 34.25"
Depth: 30"