EFI Sales Ltd. Canada Versa Heat RCTRC-24N Charbroiler, Gas, Countertop
Model: RCTRC-24N
Certifications: cETLus , ETL-Sanitation
Overview
Charbroiler, natural gas, countertop, 24" W, (2) stainless steel radiant burners, adjustable cast iron grates, independent manual controls, standing pilots, stainless steel construction, adjustable stainless steel legs, 70,000 BTU, cETLus, ETL-Sanitation
Control Type: manual controls
Heating Source: radiant
Width (side - side) OA: 19 - 24"
Width: 24"
Height: 15.2"
Depth: 27.6"