Garland Canada Beverage Air - Garland Canada WTR27HC-FLT Refrigerated Counter, Work Top
Model: WTR27HC-FLT
Certifications: cULus , Made in USA , UL EPH Classified , UL-Sanitation
Overview
Access Type: doors
Compressor HP: 1/10 HP
Exterior Finish: stainless steel top, front & sides
Number of Doors: 1 door
Refrigeration: self-contained, rear mounted
Sections: 1 section
Width (side - side): 27" - 29" wide
Width: 27"
Height: 35.63"
Depth: 29.88"