Vulcan Canada EV36S-3HT-240 Range, 36" Restaurant, Electric
Model: EV36S-3HT-240
Certifications: cCSAus , NSF
Overview
Restaurant Range, electric, 36", (3) hot tops, thermostatic controls, standard oversized oven, includes (1) rack, stainless steel front, sides, single-deck highshelf, 6" legs, cCSAus, NSF, 240v
Base: (1) oversized oven
Exterior Finish: stainless steel front & sides
Top: (3) hot tops
Vent: backriser with hi-shelf
Width: 36"
Height: 58"
Depth: 34"