Vulcan Canada EV36S-4FP12G240 Range, 36" Restaurant, Electric
Model: EV36S-4FP12G240
Certifications: cULus , NSF , UL EPH Classified
Overview
Restaurant Range, electric, 36", (4) 2.0 kW French hotplates, infinite controls, (1) 12" griddle, standard oversized oven, includes (1) rack, stainless steel front, sides, single-deck high shelf & 6" legs, 240v, cULus, UL EPH Classified, NSF
Plate Thickness: .875" = 7/8"
Top: (4) hotplates / french plates, (1) 12" griddle
Vent: backriser with hi-shelf
Width: 36"
Height: 59"
Depth: 29"