Hatco Canada Quick Ship GRA-24-120-T-QS Heat Lamp, Strip Type
Model: GRA-24-120-T-QS
Certifications: CE , cULus , Made in USA , NSF
Overview
(QUICK SHIP MODEL) Glo-Ray® Infrared Strip Heater, 24" W, standard wattage, tubular metal heater rod, single heater rod housing, built-in toggle switch & conduit, aluminum construction, 350 watts, 120v/60/1-ph, NSF, CE, cULus, Made in USA
Finish: aluminum
Length: 19" - 24"
Size: single
Type of element: metal heating rod
Type: unlighted
Width: 24"
Height: 2.5"
Depth: 6"