Hatco Canada Quick Ship GRAH-36-208-T-QS Heat Lamp, Strip Type
Model: GRAH-36-208-T-QS
Certifications: CE , cULus , Made in USA , NSF
Overview
(QUICK SHIP MODEL) Glo-Ray® Infrared Strip Heater, 36" W, high wattage, tubular metal heater rod, single heater rod housing, built-in toggle switch & conduit, aluminum construction, 800 watts, 208v/60/1-ph, NSF, CE, cULus, Made in USA
Finish: aluminum
Length: 31 - 36"
Type: unlighted
Width: 36"
Height: 2.5"
Depth: 6"