Hatco Canada Quick Ship GRS-24-I-120-QS Heated Shelf Food Warmer
Model: GRS-24-I-120-QS
Certifications: CE , cULus , Made in USA , UL EPH Classified
Overview
(QUICK SHIP MODEL) Glo-Ray® Heated Shelf, Free-standing, 24" W, 19-1/2"D, with adjustable thermostat, aluminum base, stainless steel top, 350 watts, 120v/60/1, CE, cULus, UL EPH Classified, Made in USA
Controls: thermostatic controls
Heated Shelf Construction: stainless steel
Shelf Width (side - side) OA: 12" - 25"
Type: freestanding
Width: 24"
Height: 2.25"
Depth: 19.5"