Eurodib Canada SFE02340-240 Commercial Electric Panini Grill Flat
Model: SFE02340-240
SKU: 3000034
Overview
The upper and lower plates are smooth, versatile for cooking various types of items. Boasts a heavy-duty build with durable cast iron plates. Constructed with stainless steel for longevity. The thermostat is adjustable up to 572 degrees Fahrenheit. Self-balancing upper plates adapt automatically to food thickness. NSF approved for safety and quality assurance. Operates at 240V, 3200W, 13.3A, with a 6-20P plug. Material: Stainless Steel & Cast Iron
Length: 17"
Width: 9.25"
Height: 16"