Eurodib Canada SFE02365-240 Commercial Electric Panini Grill Ribbed
Model: SFE02365-240
SKU: 3000033
Overview
The upper and lower plates are ribbed for texture. A self-balancing upper plate guarantees stability and accommodates varying food thicknesses. Cast iron plates, durable and non-stick, boast exceptional heat retention and grooved textures for characteristic grill marks. Easily clean up with a removable grease drawer located at the front. Achieve precise cooking control with an adjustable thermostat capable of reaching up to 572 degrees Fahrenheit. Crafted from sleek and durable stainless steel; operates at 240V, 3200W, 13.3A, with a 6-20P plug. Material: Stainless Steel & Ceramic Coated Cast Iron
Length: 15.5"
Width: 9.25"
Height: 19"