Garland Canada Garland/U.S. Range - Garland Canada UTOG24-SU4 Hotplate, Countertop, Gas
Model: UTOG24-SU4
Overview
(Garland/U.S. Range (Garland Canada)) Step-Up Hotplate, gas, 24", countertop, (2) 30,000 BTU open burners, (2) 30,000 BTU step-up open burners, manual controls, pilot lights, stainless steel front, sides & back, 3-1/2" front rail, 4" adjustable legs, 120,000 BTU
Burner Qty: (2) open burners, (2) step-up open burners
Legs: with legs
Top and Front Finish: stainless steel
Width (side - side): 24 - 35"
Width: 24"
Height: 15.8"
Depth: 27.2"