Garland Canada Garland/U.S. Range - Garland Canada GTOG36-SU6 Hotplate, Countertop, Gas
Model: GTOG36-SU6
Certifications: CSA Flame , CSA Star , NSF
Overview
(Garland/U.S. Range (Garland Canada)) Step-Up Hotplate, gas, 36", countertop, (3) 30,000 BTU open burners, (3) 30,000 BTU step-up open burners, manual controls, pilot lights, stainless steel front, sides and back, 3-1/2" front rail, 4" adjustable legs, 180,000 BTU, NSF, CSA Star, CSA Flame
Burner Qty: (3) open burners, (3) step-up open burners
Legs: with legs
Top and Front Finish: stainless steel
Width (side - side): 36 - 47"
Width: 36"
Height: 19.81"
Depth: 32"