American Range AR-36G-2B-DSB Range, 48" Restaurant, Gas
Model: AR-36G-2B-DSB
Overview
Restaurant Range, gas, 48", (1) 36" griddle on left, 1" thick plate, manual controls, (2) 32,000 BTU open burners, (2) 20" storage bases, stainless steel front, sides, choice of high shelf and riser, 20" riser or 6" stub back, 6" adjustable chrome plated legs, 37.0kW, 124,000 BTU, cETLus, ETL-Sanitation, Made in USA
Base: (2) cabinets
Exterior Finish: stainless steel front & sides
Plate Thickness: 1.000" = 1"
Top: (2) open burners, (1) 36" griddle
Width: 48"
Height: 56"
Depth: 32.25"