Southbend (Middleby) Platinum P48C-GGGG Range, 48" Heavy Duty, Gas
Model: P48C-GGGG
Certifications: cCSAus , CSA Flame , CSA Star , NSF
Overview
Platinum Heavy Duty Range, gas, 48", griddle , 1" thick griddle plate, manual controls, battery spark ignition, (2) cabinets, stainless steel front, sides, rear, exterior bottom & 6" adjustable legs, 128,000 BTU, cCSAus, CSA Flame, CSA Star, NSF
Base: cabinet(s)
Exterior Finish: stainless steel front & sides
Plate Thickness: 1.000" = 1"
Top: (1) griddle
Width: 48"
Height: 41"
Depth: 37.5"