Southbend (Middleby) Platinum P48A-TTTT Range, 48" Heavy Duty, Gas
Model: P48A-TTTT
Certifications: cCSAus , CSA Flame , CSA Star , NSF
Overview
Platinum Heavy Duty Range, gas, 48", griddle, 1" thick plate, thermostatic controls, battery spark ignition, (1) convection oven, (1) 12" cabinet, includes (3) racks, stainless steel front, sides, rear, exterior bottom & 6" adjustable legs, 173,000 BTU, cCSAus, CSA Flame, CSA Star, NSF
Base: (1) convection oven, (1) cabinet
Exterior Finish: stainless steel front & sides
Plate Thickness: 1.000" = 1"
Top: (1) griddle with thermostat
Width: 48"
Height: 41"
Depth: 40.25"