Vulcan Canada EV36S-6FP-208 Range, 36" Restaurant, Electric
Model: EV36S-6FP-208
Overview
Restaurant Range, electric, 36", (6) 2.0 kW French hotplates, infinite controls, standard oversized oven, includes (1) rack, stainless steel front, sides, single-deck high shelf & 6" legs, 208v
Base: (1) oversized oven
Exterior Finish: stainless steel front & sides
Top: (6) hotplates / french plates
Vent: backriser with hi-shelf
Width: 36"
Height: 59"
Depth: 29"