Vulcan Canada EV36S-36G480 Range, 36" Restaurant, Electric
Model: EV36S-36G480
Certifications: cULus , NSF , UL EPH Classified
Overview
Restaurant Range, electric, 36", (1) griddle, polished steel plate, thermostatic controls, standard oversized oven, includes (1) rack, stainless steel front, sides, single-deck highshelf, 6" legs, 480v, cULus, UL EPH Classified, NSF
Base: (1) oversized oven
Exterior Finish: stainless steel front & sides
Plate Thickness: .875" = 7/8"
Top: (1) griddle with thermostat
Vent: backriser with hi-shelf
Width: 36"
Height: 59"
Depth: 29"