Eurodib Canada SFE02360-240 Eurodib 240 V Double Panini Grill with Flat Plates
Model: SFE02360-240
SKU: 1019189
Overview
Upper and lower plates feature ribbed surfaces. The upper plate self-balances to ensure stability and adapts to the thickness of the food. The durable cast iron plates are non-stick and retain heat well, with a grooved texture for distinctive grill marks. A front-mounted grease drawer, removable for easy cleaning, is included. The adjustable thermostat allows precise control of temperatures up to 572 degrees Fahrenheit. Constructed with sleek and durable stainless steel; operates at 120V, 1800W, 15A, with a 5-20P plug. Material: Stainless Steel & Cast Iron
Length: 15.5"
Width: 9.25"
Height: 19"