Southbend (Middleby) Platinum P48N-BBBB-SU Range, 48" Heavy Duty, Gas
Model: P48N-BBBB-SU
Certifications: CSA , NSF
Overview
Platinum Heavy Duty Range, gas, 48", modular, (4) 35,000 BTU open burners, (4) 35,000 BTU step-up open burners, manual controls, stainless steel front, sides, rear & exterior bottom, 280,000 BTU, CSA, NSF
Base: modular
Exterior Finish: stainless steel front & sides
Top: (4) open burners, (4) step-up open burners
Width: 48"
Height: 13.5"
Depth: 37.5"