Garland Canada Garland/U.S. Range - Garland Canada G24-2G12T Range, 24" Restaurant, Gas
Model: G24-2G12T
Certifications: cCSAus , CSA Flame , CSA Star , NSF
Overview
(Garland/U.S. Range (Garland Canada)) G Starfire Pro Series Restaurant Range, gas, 24", (2) 33,000 BTU open burners, with cast iron top & ring grates, 12" - 5/8" thick smooth steel griddle plate, modular top, stainless steel front, sides, plate rail, 2-piece back guard and shelf, 84,000 BTU, CSA Flame, CSA Star, cCSAus, NSF
Base: modular
Exterior Finish: all stainless steel exterior
Plate Thickness: .625" = 5/8"
Top: (2) open burners, (1) 12" griddle
Vent: backriser with hi-shelf
Width: 23.63"
Height: 25"
Depth: 34.5"