Garland Canada Garland/U.S. Range - Garland Canada GF60-10RR Range, 60" Restaurant, Gas
Model: GF60-10RR
Certifications: cCSAus , CSA Flame , CSA Star , NSF
Overview
(Garland/U.S. Range (Garland Canada)) GF Starfire Pro Series Restaurant Range, gas, 60", (10) 26,000 BTU open burners, with cast iron top & ring grates, flame failure, (2) standard ovens with 3 position rack guides with oven rack each, stainless steel front, sides, plate rail and 10" low profile back guard, 6" stainless steel legs with adjustable feet, 336,000 BTU, CSA Flame, CSA Star, NSF, cCSAus
Base: (2) standard ovens
Exterior Finish: stainless steel front & sides
Top: (10) open burners
Vent: backriser
Width: 59.06"
Height: 45.38"
Depth: 34.5"