Hatco Canada Glo-Ray® GRSDH-30D Display Merchandiser, Heated, For Multi-Product
Model: GRSDH-30D
Certifications: CE , cULus , Made in USA , UL EPH Classified
Overview
Glo-Ray® Merchandising Warmer, countertop, (12) rods, pass thru design, with (2) horizontal shelves, pre-focused infrared top heat, incandescent light, adjustable dividers, tempered glass sides, stainless steel & aluminum construction, with 4" legs, 1920 watts, CE, cULus, UL EPH Classified, Made in USA
Construction: aluminum & stainless steel
Controls: thermostatic controls
Shelf Type: flat
Shelves: 2
Width (side - side): 30" - 39"
Width: 30"
Height: 28.4"
Depth: 19.5"