Hatco Canada Quick Ship GRSDS-24-120-QS Display Merchandiser, Heated, For Multi-Product
Model: GRSDS-24-120-QS
Certifications: cULus , Made in USA , UL EPH Classified
Overview
(QUICK SHIP MODEL) Glo-Ray® Merchandising Warmer, countertop, 24" long, (5) rods, pass thru design, with forward slanted shelf, pre-focused infrared top heat, tempered glass sides, stainless steel & aluminum construction, 695 watts, 120v/60/1-ph, NEMA 5-15P, cULus, UL EPH Classified, Made in USA
Construction: aluminum & stainless steel
Controls: thermostatic controls
Shelves: 1
Shelf Type: slanted
Width (side - side): 21" - 29"
Width: 24"
Height: 18.65"
Depth: 24.19"