Eurodib Canada ATMOVAC CHINOOK14 Food Packaging Machine
Model: CHINOOK14
SKU: 1018698
Certifications: cETLus , NSF
Overview
Chinook Vacuum Packaging Machine, electric, countertop unit, 14.5"W x 13.5"D x 6"H chamber, 14" sealing bar, 10 m³h pump speed, sensor control, double seal, programmable interface, stainless steel, 960 watts, 120v/60/1-ph, 8 amps, cord, NEMA 5-15P, cETLus, NSF
Chambers Quantity: single chamber
Packaging Type: vacuum
Seal Bar Length: 13" seal bar(s)
Type: countertop
Width: 21.8"
Height: 15.9"
Depth: 17.7"